خرید ماهی قزل آلا زنده در بازار تهران

خرید ماهی قزل آلا زنده در بازار تهران با خرید ماهی قزل آلا گرم و یا خرید ماهی قزل آلا منجمد کمی متفاوت است. شیلات‌داران و یا کسانی که در امر پرورش ماهی فعالیت دارند؛ برای شروع و یا بالا بردن کیفیت کاریشان ماهی قزل آلا زنده را از مکان‌هایی که تولید بالا و با کیفیت دارند خریداری می‌نماید. خرید ماهی قزل آلا زنده در بازار تهران با قدمتی چند ساله بسیار رونق گرفته است.

برای شروع پرورش ماهی قزل آلا،مطالعه و تحقیق در این زمینه امری ضروری‌ست.

خرید ماهی قزل آلا زنده

برای آغاز پرورش ماهی قزل آلا چه باید کرد؟

برای شروع کار، می‌بایست:

  1. دانش پرورش و نگهداری ماهی قزل آلا را کاملا بدانید.
  2. در آغاز با صد متر زمین نیز می‌توان شروع کرد.

 چرا ایران نیازمند پرورش ماهی قزل آلاست؟ و چرا رونق زیادی دارد؟

در ایران از منابع آبی استفاده‌ی دو و یا چندمنظوره می‌کنند، یکی از این موارد استفاده پرورش ماهی قزل آلاست. به دلیل نیاز انسان به مواد غذایی پروتئین‌دار، پرورش ماهی قزل آلا در ایران رونق بسیاری نسبت به گذشته پیدا کرده است.

ماهیان پرورشی از نطر تحمل گرما و سرمای آب به دو گروه ماهیان گرمابی و ماهیان سردآبی تقسیم می‌شوند. ماهی قزل آلا یک نوع ماهی سردآبی است که تحمل حرارت بالای 24 درجه را ندارد و اصولا در دمای بین 12 تا 18 درجه به خوبی رشد و نمو پیدا می‌کند. میزان اکسیژن محلول در آب نیز باید به میزان کافی باشد؛ تا خطری برای ماهی نداشته باشد . میزان اکسیژن موجود در آب به عوامل مختلفی بستگی دارد: ارتفاع، شوری، دما و … . البته برای افزایش میزان اکسیژن راه‌های گوناگونی وجود دارد که یکی از آن‌ها استفاده از هواده است.

خرید ماهی قزل آلا زنده

شوری آب میزان اکسیژن را تا حد زیادی پایین می‌آورد، به همین دلیل مناسب‌ترین میزان شوری آب برای ماهی قزل آلا 10ppt می‌باشد.

استان تهران با رعایت تمامی اصول پرورش و نگهداری ماهی قزل آلا، موفق به تولید ماهی مرغوب و با کیفیت شده است و از اینرو خرید ماهی قزل آلا زنده در بازار تهران بسیار رایج است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.