سالمون ایرانی
خانه / ماهی قزل آلا / خرید و فروش ماهی قزل آلا در کشور

خرید و فروش ماهی قزل آلا در کشور

خرید و فروش ماهی قزل آلا در کشور با قیمت روز صورت می گیرد. مراکز خرید و فروش ماهی قزل آلا در کشور بسیار زیاد هستند. همچنین، در تولید بچه ماهی قزل آلا نیز به خودکفایی رسیده است. به طوری که بسیاری از استان ها بون نیاز به واردات، به تولید بچه ماهی قزل آلا اقدام کرده اند. تعداد مراکز فروش بچه ماهی قزل آلا در تهران و در نژادهای مختلف نیز نسبت یه سال های گذشته بیشتر شده است. قیمت بچه ماهی قزل آلا به صورت روزانه محاسبه می گردد. چراکه عوامل متعددی وجود دارد که بر قیمت بچه ماهی قزل آلا و ماهی قزل آلا تاثیر می گذارند. به همین علت نمی توان قیمت ثابتی برای آن در نظر گرفت.

خرید و فروش ماهی قزل آلا

خرید و فروش ماهی قزل آلا در کشور

همان طور که می دانید میزان خرید و فروش ماهی قزل آلا در ایران بسیار زیاد است. در مقابل خرید و فروش بالای ماهی قزل آلا، مراکز زیادی نیز جهت خرید و فروش آن برپا شد. مراکز فروش ماهی قزل آلا در استان های کشور، ماهی تازه را هم به صورت عمده و هم به صورت جزئی در اختیار مشتریان قرار می دهند. در ایران نیز، روز به روز بر تعداد مراکز فروش ماهی قزل آلا و ماهی سالمون افزوده می گردد. دلیل آن هم، افزایش میزان تقاضا برای خرید این ماده غذایی باارزش است که تمام مواد لازم و ضروری را برای بهبود عملکرد سیستم های بدن و تقویت آن به صورت یکجا مهیا ساخته است.

مراکز پرورش ماهی قزل آلا

با توجه به اینکه

 • جمعیت روز به روز در حال افزایش است
 • و میزان اطلاع رسانی های گسترده در رابطه با اهمیت مصرف گوشت ماهی قزل آلا زیاد می شود.

تعداد مراکز پرورش ماهی قزل آلا نسبت به گذشته بسیار زیادتر شده است. علاوه بر تعداد بالای مراکز پرورش ماهی قزل آلا، تعداد مراکز فروش ماهی نیز در استان تهران و دیگر استان ها بیشتر شده است. تولید و تکثیر ماهی قزل آلا در کارگاه های تخصصی و البته استاندارد صورت می گیرد. در این کارگاه های تخصصی، پرورش کاملا اصولی و دقیق است. که بسیاری از این مراکز نیز، مجهز به دستگاه های کاملا پیشرفته و نوین هستند.

خرید و فروش ماهی قزل آلا

مراکز فروش ماهی قزل آلا در تهران

همان طور که گفته شد تعداد مراکز پرورش ماهی قزل آلا در تهران بسیار زیاد هستند. این مراکز، ماهی را به صورت مستقیم به مشتریان عرضه می کنند. مراکز فروشی که کاملا معتبر باشند و اصولی کار خود را انجام دهند، در بالا بودن کیفیت ماهی و تازگی آن نباید شک کرد. خرید و فروش ماهی قزل آلا در کشور، به واسطه ی وجود همین مراکز بسیار رونق گرفته است. این در حالی‌ست که متاسفانه بسیاری از مراکز فروش، ماهی قزل آلا مانده و حتی فاسد به صورت منجمد شده به مشتری ارائه می دهند. در فروشگاه هایی که ماهی قزل آلا را به قیمت ارزان در اختیار مشتری قرار می دهند، باید کیفیت ماهی حتما بررسی شود. اکثر مراکز خرید و فروش ماهی قزل آلا در کشور، دارای مجوز هستند. این مراکز، ماهی قزل آلا را به شکل های مختلف، با کیفیت بالا و قیمت مناسب به مشتریان و متقاضیان غرضه می کنند.

مراکز خرید و فروش ماهی قزل آلا در کشور

آیا با مراکز خرید و فروش ماهی قزل آلا در کشور آشنا هستید؟ آیا نام بهترین مرکز خرید و فروش را می شناسید؟ یکی از سایت های معتبری که می توانید از طریق آن به خرید و فروش ماهی قزل آلا بپردازید، همین سایت می باشد. شما از طریق اطلاعات ارتباطی مدیر فروش در همین سایت می توانید از نحوه و چگونگی خرید و فروش ماهی قزل آلا خبردار شوید. این شرکت به دلیل نفوذ بالا، در اکثر استان های کشور دارای نمایندگی‌ست که می تواند انواع سفارشات را در اسرع وقت پذیرا باشد. به دلیل تولید بالای ماهی قزل آلا در کشور، قیمت فروش ماهی قزل آلا نسبت به انواع دیگر آبزیان بسیار مناسب تر و به صرفه تر است.

خرید و فروش ماهی قزل آلا

 پرورش ماهی قزل آلا رنگین کمان

ماهی قزل آلا یکی از محبوب ترین انواع ماهی ها در کشور و به خصوص خطه ی شمالی کشور است. این ماهی دارای طعم بسیار عالی و خوشمزه است. خواص بالای ماهی قزل آلا به آن خاصیت درمانی قوی داده. ماهی قزل آلا در انواع خال قرمز و رنگین کمان در بازار به فروش می رسد. اما نوع پرورشی ماهی قزل آلا، همان رنگین کمان است. پرورش ماهی قزل آلا رنگین کمان در بیشتر نقاط کشور صورت می گیرد. ماهی قزل آلا رنگین کمان میزان فروش بسیار بالایی دارد و هم چنین، در بخش صادراتی نیز به همراه ماهی سالمون جایگاه ویژه ای پیدا کرده اند.

بهترین روش های پخت ماهی قزل آلا

بهترین روش های پخت ماهی قزل آلا شامل:

 1. کبابی کردن ماهی
 2. داخل فر پختن
 3. بخارپز کردن ( که این روش بسیار کم طرفدار است.)

می باشد. انواع دیگر پخت، باعث می شود که ماهی مقدار زیادی از خواص خود را از دست بدهد؛ مثل سرخ کردن و سوخاری کردن که از انواع رایج پخت ماهی‌ست.

خرید و فروش ماهی قزل آلا

خصوصیات ظاهری ماهی قزل آلا

ماهی قزل آلا یکی از انواع ماهیان سردآبی‌ست و در زیرگروه آزادماهیان است. از خصوصیات ظاهری ماهی قزل آلا می توان به این موارد اشاره نمود:

 • دارای بدنی فشرده است.
 • باله ی دمی بزرگی دارد.
 • دارای بالچه ی چربی می باشد. (دلیل الی تمایز با سایر ماهیان)
 • بین بالچه ی چربی و خط جانبی ماهی قزل آلا به تعداد ۱۴ الی ۱۹ عدد فلس وجود دارد.

ماهی قزل آلا در انواع مختلفی وجود دارد. رایج ترین نوع خوراکی آن:

 1. ماهی قزل آلا رنگین کمان
 2. ماهی قزل آلا خال قرمز

می باشد. ماهی قزل آلا رنگین کمان نوع پرورشی ماهی قزل آلاست. و نوع خال قرمز به صورت رودخانه ای یافت می شود که بسیار هم کمیاب است. طول بزرگ ترین آن ها به ۱۴۰ سانتی متر می رسد و وزنی نزدیک به ۱۵۰ کیلوگرم دارد.

تغذیه ی ماهی قزل آلا

یکی از مهم ترین عواملی که در رشد و نمو ماهی قزل آلا تاثیرگذار است، تغذیه ی آن می باشد. در واقع، تغذیه ی ماهی قزل آلا از مهم ترین ارکان در پرورش و رشد ماهی قزل آلا می باشد. و هم چنین یکی از عوامل بسیار موثر در نوسانات قیمتی این نوع ماهی می باشد. انواع غذا دادن به ماهی قزل لا به شکل های:

 1.  غذادهی دستی
 2. غذا دادن از طریق دستگاه های اتوماتیک و پیشرفته.

از جمله برترین روش غذادهی، غذا دادن از طریق دستگاه (اتومات) است. این روش به تنهایی شامل سه دسته غذاده است:

 1. آلن
 2. نیلسن
 3. پاندولی

خرید و فروش ماهی قزل آلا

 کیفیت غذای ماهی قزل آلا

از مواردی که بسیار در رشد و کیفیت ماهی تاثیرگذار است؛ کیفیت غذای ماهی قزل آلاست. هم چنین، تعداد دفعاتی که به ماهی قزل الا غذا داده کی شود، می تواند در رشد و بقای آن تاثیر بسزایی بگذارد. بهترین زمان غذادهی به ماهی قزل آلا، زمانی‌ست که هوا کم کم رو به روشنایی می رود. بهترین زمان نیز برای داده آخرین وعده ی غذایی، زمانی‌ست که هوا به تاریکی می رود. با گذشت زمان هم جیره ی غذایی ماهی قزل آلا متفاوت می شود. این مورد نیز، یک ارتباط مستقیم با وزن ماهی و اندازه ی آن دارد. از جمله جیره های غذایی مورد استفاده برای نمو به موقع ماهی قزل آلا می توان:

 1. غذای استارتر
 2. غذای رشد
 3. غذای پرواری

را نام برد.

 دسته بندی تغذیه ی ماهی قزل آلا بر اساس میزان رطوبت و نوع غذا

دسته بندی تغذیه ی ماهی قزل آلا بر اساس میزان رطوبت و نوع غذا شامل:

 1. غذای خشک
 2.  و غذای تر

می باشد.

قیمت بچه ماهی قزل آلا در کشور

قیمت بچه ماهی قزل آلا در کشور، با توجه به نژاد آن متفاوت است. همین تفاوت، باعث تفاوت قیمت ها در ماهی قزل آلا تازه نیز می شود. قیمت بچه ماهی قزل آلا همچنین، بر اساس وزن ان متغیر است. اصولا بر اساس گرم قیمت گذاری می شود. مسلم است که قیمت بچه ماهب قزل آلا با نژاد ایرانی ارزان تر از انواع دیگر نژادهاست. خرید بچه ماهی قزل آلا بهتر است از مراکز پرورش ماهی که دارای:

 • مجوز
 • گواهی سلامت
 • گواهی دامپزشکی
 • تضمین شده از لحاظ سلامت و بهداشت

هستند؛ انجام گیرد.

خرید و فروش ماهی قزل آلا

 نژاد های مختلف بچه ماهی قزل آلا

نژاد های مختلف بچه ماهی قزل آلا شامل:

 1. نژاد اسپانیایی
 2. نژاد امریکایی
 3. نژاد لهستانی
 4. نژاد دانمارکی
 5. نژاد فرانسوی

که پرفروش ترین نوع نژاد هم، نژاد فرانسوی‌ست. انتخاب نژاد خوب بچه ماهی قزل آلا جهت پرورش نیز، باعث خرید و فروش ماهی قزل آلا در کشور به صورت گسترده می شود.

 طریقه ی حمل و نقل بچه ماهی قزل آلا

طریقه ی حمل و نقل بچه ماهی قزل آلا بسیار حساس است و در کل، کار راحتی هم نیست. برای حمل و نقل و جابه جایی بچه ماهی قزل آلا از تانکرهایی که به اکسیژن مجهز هستند استفاده می شود. برای کاهش استرس ناشی از جابه جایی ماهی قزل آلا از تانکر به استخر و یا برعکس، باید هر دو محیط باهم هم‌دما شوند تا ماهی دچار استرس نشود. استرس وارد شده به ماهی حتی ممکن است باعث مرگش شود.

خرید و فروش ماهی قزل آلا

ماهی قزل آلا چند نوع است؟

آیا دسترسی به ماهی قزل آلا در کشور راحت است؟ محل زندگی این نوع ماهی در کجای ایران است؟ و سوالاتی از این قبیل. ماهی قزل آلا یکی از انواع مرغوب ماهی‌ست که در اصل برای شمال کشور بوده است. انواع مختلف ماهی قزل آلا دارای کیفیت های متفاوتی‌ست. ماهی قزل آلا انواع مختلفی دارد:

 • ماهی قزل آلا رنگین کمان
 • ماهی قزل آلا خال قرمز
 • ماهی قزل آلا ببری
 • ماهی قزل آلا گاوی
 • ماهی قزل آلا طلایی

و … .

ماهی قزل آلا خال قرمز

ماهی قزل آلا خال قرمز یا همان ماهی قزل آلا قهوه ای است که بیشتر در اروپا و اسکاتلند دیده می شود. این نوع ماهی در اصل، در امریکا و کانادا زیست می کند. ماهی قزل آلا خال قرمز

 • دارای یک نوع رنگی‌ست که رو به سبزی‌ست و این سبز بودن تمایل به قهوه ای دارد.
 • شکم این نوع ماهی تقریبا به رنگ طلایی‌ست.
 • دارای خال های مشکی و قهوه ای‌ست.
 • عمر بیشتری نسبت به سایر انواع ماهی قزل آلا دارد. (به دلیل هوش بالا)
 • دارای طول ۶۰ تا ۱۲۰ سانتی متر است.
 • حداکثر طول عمرش، ۱۳ سال است.
 • حذاکثر وزن ماهی ۱۸ کیلوگرم است.
 • یکی از کمیاب ترین ماهی های رودخانه ای به شمار می آید.
 • اکثرا در دریاچه ها و سدها یافت می شود.
 • این ماهی در ایران پرورش نمی یابد. (به دلیل شرایط زیستی سختی که دارد.)

خرید و فروش ماهی قزل آلا

نکاتی جامع در مورد پرورش ماهی قزل آلا

برای پرورش و تولید ماهی قزل آلا باید مطالعه ی خود را زیاد کنید. در مورد شناخت ماهی قزل آلا، زیستگاهش، تغذیه و … . هم چنین، باید با افراد متخصص در این زمینه ارتباط بگیرید و تمام سوالات و ابهاماتی که بعد از مطالعه برایتان به وجود می آید را از شیلات داران بپرسید. با بالا بردن آگاهی خود در این زمینه، انگیزه برای شروع کار جدید چند برابر خواهد شد. دانستن مواردی برای پرورش دهنده مثل:

 • عوامل موثر در رشد و نمو ماهی قزل آلا
 • چگونه رشد ماهی قزل آلا در کوتاه ترین زمان ممکن اتفاق می افتد؟
 • چگونه می توان با مصرف کمترین مقدار غذا بالاترین کیفیت را داشت؟

و موارد بسیار دیگر ضروری‌ست. بررسی موارد بالا باعث می شود از نظر اقتصادی و از نظر زمانی بیشترین بهره وری حاصل شود. ماهی قزل آلا:

 • جانوری خونسرد است.
 • برای حفظ درجه حرارت بدنش، انرژی مصرف نمی کند.
 • ماهی قزل آلا مواد غذایی مصرفی را به پروتئین بدن تبدیل می کند. (بر خلاف جانوران خونگرم)

خرید و فروش ماهی قزل آلا

جهت خرید و فروش ماهی قزل آلا در کشور، می توانید با شماره تماس های درج شده در انتهای سایت ارتباط برقرار نمایید و تمام جزئیات لازم را در این زمینه بررسی نموده و سفارشات خود را به ثبت برسانید.

مطلب پیشنهادی

خرید عمده ماهی قزل آلا

خرید عمده ماهی قزل آلا در ایران

خرید عمده ماهی قزل آلا در ایران بسیار رایج است. خرید عمده ماهی قزل آلا …

آراد برندینگ