آراد برندینگ
خانه / ماهی قزل آلا / قیمت ماهی قزل آلا در کشور

قیمت ماهی قزل آلا در کشور

قیمت ماهی قزل آلا در کشور به خصوص در طی دو سال اخیر به صورت روزانه مشخص می شود. قیمت ماهی قزل آلا در بازار بعثت تهران، بازار تهران، بازار محلی، میادین تره بار و  … بر اساس معیارهای مختلفی محاسبه می شود. قیمت ماهی قزل آلا در اوایل سال ۹۸ کمی نسبت به قیمت آن در سال ۹۷ کاهش پیدا کرد. اما بعد از آن نیز شاهد افزایش قیمت ماهی قزل آلا تازه نیز بودیم. هم چنین، قیمت ماهی قزل آلا تازه، قیمت ماهی قزل آلا منجمد، ماهی قزل آلا زنده و شکل های دیگر آن با هم تفاوت دارند. شما برای اطلاع از قیمت روز ماهی قزل آلا می توانید با واحد فروش این بخش تماس بگیرید. هم چنین برای خریدهای عمده می توانید قیمت بسیار مناسب تری را در ازای خرید خود پرداخت نمایید.

قیمت ماهی قزل آلا

قیمت ماهی قزل آلا سال ۹۸

قیمت ماهی قزل آلا سال ۹۸ با کمی افزایش نسبت به سال ۹۷ رو به رو بوده است. قیمت ماهی قزل آلا در کشور به عوامل مختلفی بستگی دارد:

 • در دسترس بودن منابع آب
 • تجهیزات به کار گرفته شده در شیلات های پرورش ماهی
 • نوسانات قیمتی تخم ماهی چشم زده
 • نوسانات قیمتی در خوراک ماهی قزل آلا
 • عدم وجود تعادل میان عرضه و تقاضا
 • کم و زیاد شدن میزان خرید بر اساس ایام سال

و …

 نوسانات قیمت ماهی قزل آلا با توجه به افزایش تقاضا

نوسانات قیمت ماهی قزل آلا با توجه به افزایش تقاضا در بازارهای سراسر کشور بسیار بالاست. از جمله دلایل نوسانات قیمتی:

 • افزایش تقاضا به دلیل افزایش قیمت مواد و گوشت های پروتئینی دیگر مانند گوشت مرغ و گوشت قرمز است.
 • وجود واسطه ها و دلالان در این میان باعث می شود که قیمت کمی افزایش داشته باشد.(ربطی به تولیدکننده ندارد.)
 • افزایش آگاهی مردم در رابطه با فواید مصرف ماهی قزل آلا به عنوان یک منبع پروتئین و امگا۳

قیمت ماهی قزل آلا

 میزان تولید ماهی قزل آلا

میزان تولید ماهی قزل آلا در کشور در سال ۹۷ حدود ۱۰۰٫۰۰۰ تن بوده است. در سال ۹۸ نیز تا آخر امسال پیش بینی می شود که میزان تولید ماهی قزل آلا به دلیل وجود بارندگی های زیاد و بالا رفتن میزان تقاضای خرید از داخل و خارج از کشور به ۱۲۰٫۰۰۰ تن ماهی در سال برسد. با وجود چنین شرایطی، بازهم شاهد تعطیلی کامل و حتی نیمه تعطیل شدن بسیاری از شیلات ها و مزارع پرورش و تولید ماهی قزل آلا هستیم. زیرا؛ تصمیماتی که شیلات برای وارد شدن تخم ماهی چشم زده گرفته بر افزایش قیمت این نوع محصول تاثیر مستقیم دارد. هم چنین با وجود این امر، تولیدکنندگان سرمایه در گردش کافی و لازم را ندارند تا از طریق آن بتوانند در فعال سازی مزارع خود هزینه کنند. دولت باید مانند سایر بخش های تولیدی، از تولیدکنندگان و پرورش دهندگان ماهی قزل آلا حمایت های لازم را به عمل آورد تا تولید بیشتری را در کشور شاهد باشیم. از این طریق می توان پاسخگوی تمام نیازهای داخلی و خارجی نیز بود.

ایران دارای رتبه ی برتر جهانی در زمینه ی پرورش ماهی قزل آلا

ایران دارای رتبه ی برتر جهانی در زمینه ی پرورش ماهی قزل آلا می باشد. کشور، در زمینه ی آبزی پرورش در اوایل شروع انقلاب از ۳۰۰۰ تن، اکنون به ۴۹۰۰۰۰ تن رسیده است. در اوایل امسال هم به دلیل وقوع سیل، میزان تولیدات کمی کاهش یافت اما بعد از آن دوباره روند صعودی خود را طی کرد.

قیمت ماهی قزل آلا

ماهی قزل آلا تضمینی برای سلامت چشم

ماهی قزل آلا تضمینی برای سلامت چشم شماست. این نوع ماهی در تمام فصول سال قابل دسترسی می باشد. حتی اگر در منطقه ای زندگی می کنید که به سختی می توانید به ماهی قزل آلا دسترسی پیدا کنید، می توانید آن را ب صورت انلاین و غیر حضوری نیز سفارش دهید. ماهی قزل آلا به دلیل داشتن مواد غذایی باارزش مانند:

 1. انواع ویتامین ها
 2. اسید چرب امگا۳
 3. پروتئین ها
 4. املاح
 5. مواد معدنی
 6. فسفر
 7. میزان بالای کلسیم

و … در سلامت چشم و حتی پیشگیری از بروز بیماری های چشمی بسیار موثر است .

تاثیر ویتامین ها و مواد معدنی ارزشمند ماهی قزل آلا

تاثیر ویتامین ها و مواد معدنی ارزشمند ماهی قزل آلا بر روی

 • سلامت چشم،
 • پیشگیری از سرطان،
 • درمان بیماری ها
 • رفع خواب آلودگی
 • جلوگیری از ریزش شدید مو
 • استحکام ناخن ها

و … ماهی قزل آلا دارای انواع ویتامین های: A، B، C، E می باشد که به همرا امگا۳ در بهبود بیماری ها بسیار موثر هستند. این مواد باارزش در کاهش التابات چشم بسیار تاثیرگذارند. ویتامین A به همرا مواد معدنی موجود در گوشت ماهی قزل آلا یاعث حفظ و تامین رنگدانه های موجود در چشم می شود. هم چنین وجود دو ماده ی ارزشمند دیگر:

 1. سلنیوم (ماده ی آنتی اکسیدان)
 2. روی

برای سلامت چشم بسیار موثرند و  در جذب ویتامین E بسیار کمک کننده هستند. ماده ی مفید روی نیز در جذب ویتامین A بسیار تاثیرگذار بوده و مانع از شب کوری می شود.

قیمت ماهی قزل آلا

سایت فروش ماهی قزل آلا

شرکت ما با تعبیه ی سایت فروش ماهی قزل آلا این امکان را ایجاد می کند که در هر کجا از کشور که باشید به راحتی بتوانید ماهی مورد نیاز خود را تهیه نمایید. این شرکت تمام تلاشش در جهت جلب رضایت مشتری‌ست. تمام ماهی های پرورش داده در شیلات های این شرکت باکیفیت بوده و تحت آزمایش های مختلفی سلامت و بهداشت ماهی قزل آلا تضمین شده است. ماهی قزل آلا فروخته شده توسط شرکت بنا به درخواست مشتری می تواند به صورت بسته بندی و منجمد و یا تازه تهیه شود. خیلی واضح است که قیمت فروش فیله ی ماهی قزل آلا به دلیل قرار گرفتن در پروسه های مختلف گران تر از ماهی قزل آلا تازه است که همراه با سر و دم می باشد. یکی دیگر از اهداف بزرگ شرکت در راستای خرید هرچه آسان تر ماهی قزل آلا باکیفیت است که از طریق تماس با واحد مدیریت می توانید اقدام نمایید. این شرکت دارای سابقه ی طولانی در خرید و فروش ماهی قزل آلا و صادرات آن به کشورهای مختلف می باشد.

قیمت ماهی قزل آلا در کشور / قیمت ماهی قزل آلا در میادین تره بار

قیمت ماهی قزل آلا در کشور به صورت روزانه مشخص می گردد. قیمت ماهی قزل آلا در میادین تره بار نیز برگرفته از قیمت آن در بازار بعثت تهران می باشد. مسلما قیمت فروش ماهی قزل آلا در بازارها و در میادین تره بار بالاتر و بیشتر از قیمت ماهی قزل آلا در استخر می باشد. در واقع، با توجه به میزان و حجم باری که از شیلات به سوی بازار و یا غرفه ها می رود، فروشنده درصد خود را از میزان مبلغ فروش کم می کند. اما این درصد در برخی از موارد آنقدر بالا می رود که ممکن است حتی باعث وارد شدن ضرر به تولیدکننده شود. زیرا ممکن است بین عرضه و تقاضا تعادل برقرار نشود. مثلا میزان ارائه ی ماهی قزل آلا به بازارها و به فروشنده ها بسیار بیشتر از میزان تقاضا باشد و بیش از ظرفیت بازار فروشنده ها ماهی قزل آلا وارد بازارکنند. در این مواقع است که قیمت ماهی قزل آلا در کشور به شدت افت می کند.

فروش ماهی قزل آلا سالمون

فروش ماهی قزل آلا سالمون نیز بسیار بالاست. ماهی سالمون طرفداران بسیاری را از سراسر دنیا به خود جذب کرده است. ماهی سالمون بسیار بیشتر از ماهی قزل آلا جنبه ی صادراتی پیدا کرده است. ماهی سالمون و ماهی قزل آلا خواص بکسانی دارند؛ اما ماهی سالمون دارای میزان بالاتری امگا۳ و کلسیم می باشد.

قیمت ماهی سالمون

قیمت ماهی سالمون نیز همانند ماهی قزل آلا به صورت روزانه مشخص می شود. ماهی سالمون با استفاده از تغذیه های خاص رنگ گوشتش به رنگ نارنجی متمایل می شود. در واقع ماهی سالمون بنا به دلایلی مثل:

 • تغذیه ی خاص که هزینه های بالاتری را متحمل می شود.
 • وزن بالاتر
 • کمیاب بودن
 • خواص بیشتر
 • صادراتی بودن

گران تر از ماهی قزل آلاست.

خرید ماهی قزل آلا در کرج

خرید ماهی قزل آلا در کرج با قیمت مناسب امکان پذیر است. البته نوسانات قیمتی ماهی قزل الا شامل تمام منطقه ها و استان ها می شود و متاسفانه نمی توان قیمت ثابتی برای آن در نظر گرفت. قیمت ماهی قزل آلا با توجه به عواملی همچون:

 • بالا و پایین رفتن قیمت غذای ماهی
 • شرایط نگهداری و به کار بردن تجهیزات پیشرفته و گران قیمت
 • کم و زیاد شدن میزان تقاضا
 • تغییر فصول سال

و … ثابت نمی ماند.

 صادرات ماهی قزل آلا ایران به کشورهای خارجی

ایران با توجه به داشتن رتبه ی برتر در زمینه ی تولید و فروش ماهی قزل آلا و ماهی سالمون جایگاه ویژه ای را در زمینه ی صادرات آن به خارج پیدا کرده است. صادرات ماهی قزل آلا در تناژهای بالا به:

 • کشورهای عربی
 • ترکیه
 • روسیه
 • آذربایجان

از طرف مجموعه ی ما صادر می شود. شیلات های زیادی با شرکت ما در حال همکاری هستند و پاسخگوی نیاز تمام مصرف کنندگان داخلی و خارجی می باشد. هم جنین، کارخانه های بسته بندی نیز جهت صادرات و فروش، با این مجموعه فعالیت می نمایند. به طور معمول ماهی قزل آلا با وزن ۲ کیلوگرم به بالا مخصوص صادرات است. که ماهی قزل آلا نیز با وزن بالا و تحت مراقبت ها و تغذیه های ویزه به ماهی سالمون تبدیل می شود.

قیمت ماهی قزل آلا فرانسوی

قیمت ماهی قزل فرانسوی در مقایسه با ماهی قزل آلا از نژاد ایرانی بیشتر است. ماهی قزل آلا به واسطه ی داشتن گوشت لطیف و یکنواختی که دارد بسیار خوش پخت و خوش طعم می باشد. همین خاصیت ماهی قزل آلا پرورشی در بازارهای داخلی و خارجی بر جذابیت ماهی می افزاید.

 • گوشت ماهی قزل آلا نسبت به گوشت قرمز خواص بسیار بیشتری دارد.
 • ماهی قزل آلا دارای میزان امگا۳ بالاتری نسبت به سایر مایان و به خصوص ماهیان پرورشی می باشد.

 عوامل تاثیرگذار در افزایش و کاهش قیمت ماهی قزل آلا

عوامل متعددی در بالا و پایین رفتن قیمت ماهی قزل آلا تاثیرگذار هستند:

 • سایزهای مختلف ماهی قزل آلا پرورشی
 • نوع بسته بندی و وزن بسته بندی ها
 • اینکه از نوع دریایی باشد.
 • اینکه از نوع پرورشی باشد.
 • زنده و یا لاشه بودن آن
 • سفارش خرید به صورت حضوری باشد یا آنلاین. (هزینه ی حمل و نقل)
 • هزینه های صرف شده در طول دوره ی پرورش ماهی قزل آلا

 قیمت بالای ماهی قزل آلا دریایی به چه علت است؟

قیمت بالای ماهی قزل آلا دریایی به این علت است که ماهی در طول دوره ی رشد خود از مواد غذایی طبیعی و ارگانیک استفاده می کند. یکی دیگر از علل شایع آن کمیاب بودن ماهی قزل آلا دریایی‌ست و اینکه پاسخگوی نیاز کل کشور هم نیست چه برسد به اینکه در بخش صادرات هم از آن بتوان استفاده کرد. ماهی قزل آلا پرورشی چیزی کمتر از ماهی قزل آلا دریایی ندارد.ماهی قزل آلا پرورشی تمام خواصی که ماهی قزل آلا دریایی دارد در خود جای داده است. قیمت ماهی قزل آلا در کشور به دلیل تولید بالا در برابر خواص بینظیرش بسیار مناسب تر و به صرفه تر است. پرورش دهندگان ماهی قزل آلا بر تعدادشان روز به روز افزوده می گردد و این خود دلیلی قاطع برای شکست قیمت ماهی قزل آلاست.

جهت خرید ماهی قزل آلا پرورشی بسته بندی، تازه و منجمد می توانید با شماره تماس واحد فروش ارتباط بگیرید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش: امین مقدس
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120504495
ای دی تلگرام: aminmoghadas1010@
پست الکترونیکی: amin.moghadas65@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت ماهی قزل آلا

قیمت به روز ماهی قزل آلا در ایران

قیمت به روز ماهی قزل آلا در ایران توسط شیلات های وابسته به شرکت های …

آراد برندینگ