مصرف تن ماهی در هفته ضروری می باشد

فاز ثابت اولیه (1995-2000). تعداد مقالات منتشر شده به آرامی افزایش یافت و در هر سال بیش از 150 مقاله نداشت بهترین کاور مبل در بازار وجود دارد.

در این مرحله به عوارض جانبی مواردی مانند صید بی رویه و آلودگی محیط زیست روی ماهی تن توجه چندانی نمی شود. در این دوره، برخی از اطلاعات اولیه ماهی تن، مانند اسید چرب n-3، شناسایی گونه‌ها و عادات آنها بیشتر مورد مطالعه قرار گرفت.

مرحله توسعه سریع (2000-2015). تعداد سالانه مقالات منتشر شده در مورد ماهی تن پس از سال 2000 به سرعت افزایش یافت و میانگین نرخ رشد آن 5.77 درصد بود.

در این دوره، در مجموع 4663 مقاله منتشر شد که 64.16٪ از کل خروجی های شامل (1995-2019) را شامل می شود. همچنین موتور هوندا 250 یکی از بهترین نوع موتور می باشد.

مرحله توسعه پایدار (2015-2019). تعداد مقالات منتشر شده در این مرحله روند صعودی نشان نداد. از سال 2015 تا 2019، نرخ رشد سالانه بین -3.62٪ و 1.95٪ بود.

نود و سه کشور و منطقه در 7268 مقاله WOS مشارکت داشتند که در میان آنها ایالات متحده از نظر تعداد مقالات رتبه اول را به خود اختصاص داد و 25.76٪ از کل مقاله را به خود اختصاص داد و پس از آن ژاپن (13.62٪)، اسپانیا (11.47٪)، استرالیا (9.98٪) در رتبه های بعدی قرار گرفتند. ٪ فرانسه (7.79٪) و چین (7.44٪).

تن ماهی

تعداد مقالات و فراوانی استنادها (جدول 1) نشان داد که کشورهای غربی مانند کانادا (متوسط نرخ استناد: 40.71)، بریتانیا (متوسط نرخ استناد: 34.39)، و ایالات متحده (متوسط نرخ استناد: 29.31) تاثیرگذارترین مقالات را داشت.

اگرچه چین و ژاپن از نظر تعداد مقالات در میان مشارکت کنندگان اصلی هستند، اما میانگین نرخ استناد آنها پایین بود، که نشان دهنده کمبود مقالات منتشر شده در این کشورها است.

این ممکن است به دلیل برخی از موانع زبانی باشد، زیرا انگلیسی زبان اصلی انتشار نیست. بنابراین، محققان این دو کشور باید با پژوهشگران خارجی در مجلات انگلیسی زبان همکاری کنند تا تأثیر انتشارات خود را تقویت کنند.

نتایج نشان داد که 839 موسسه منحصر به فرد در سراسر جهان مقالات مربوط به ماهی تن را از سال 1995 تا 2019 منتشر کردند.

تعداد انتشارات انجمن ملی اقیانوسی و جوی (NOAA) (ایالات متحده آمریکا) بیشترین تعداد را داشت (شکل 3) و پس از آن دانشگاه تاسمانی (استرالیا) ، دانشگاه استنفورد (ایالات متحده آمریکا) و دانشگاه کینکی (ژاپن). نقشه شبکه همکاری مؤسسه نشان داد که NOAA، دانشگاه میامی، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه کالیف سن دیگو، دانشگاه استنفورد و دانشگاه هاوایی در یک مسیر مشترک بودند که نشان دهنده روابط نزدیک بین مؤسسات در ایالات متحده است.

علاوه بر این، همکاری در داخل کشورها بالاتر از همکاری های بین المللی بین کشورها بود. و البته تهیه ترشی مخلوط فوری نیز دارای قواعد مخصوصی می باشد.

تولید مقاله در زمینه تحقیقات تن ماهی چند دقیقه باید بجوشد ماهی تن برای اقیانوس ها و جو CSIRO (استرالیا)، موسسه تحقیقات ملی شیلات دریاهای دور (ژاپن)، دانشگاه کینکی (ژاپن)، موسسه اقیانوس شناسی اسپانیا (اسپانیا) و دانشگاه اقیانوس شانگهای (چین) به طور قابل توجهی افزایش یافته است که منعکس کننده توسعه سریع تحقیقات ماهی تن در این موسسات در سال های اخیر است.

 • منابع:
  1. Global knowledge domain and prospects in tuna research: A bibliometric analysis
 • تبلیغات: 
  1. تنوع پارچه مبل و میزان کیفیت هر نوع آن

  2. زندگی شاد در گرو مسائل زیر می باشد

  3. آموزش ماهی خوری به عموم و دانش آموزان

  4. مردی که همسرش را به این دلیل سر برید!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.