صادرات ماهی قزل آلا به روسیه

صادرات ماهی قزل آلا به روسیه انجام می شود. پرورش ماهی قزل آلا یکی از سودآورترین فعالیت‌های تولیدی در صنعت پرورش آبزیان است که جنبه‌ی صادراتی نیز دارد، صادرات ماهی قزل آلا به کشورهای مختلف صورت می‌پذیرد و باعث ارزآوری به کشورمان شده است. صادرات ماهی قزل آلا به روسیه بسیار متداول شده و متقاضیان ماهی قزل آلای پرورشی این کشور بسیار زیاد هستند.

صادرات ماهی قزل آلا

نکات قابل توجه برای سرمایه گذاران صنعت پروش ماهی قزل آلا:

یک سری نکات هستند که سرمایه گذاران باید به آن توجه کنند؛ از جمله:

 1. برنامه‌های توسعه‌ای در زمینه‌ی آبزی‌پروری
 2. برنامه‌های مربوط به پرورش ماهی قزل آلا

که این ها سیار حائز اهمیت می‌باشند.

اهمیت تولید بچه ماهی قزل آلا:

تولید بچه ماهی باید مورد توجه قرار بگیرد زیرا کمک بسیاری به:

 1. صنعت آبزی‌پروری می کند.
 2. باعث حداکثر بهره‌وری در زمینه‌ی پرورش ماهی قزل آلا می‌شود.

 نکات مورد توجه در صنعت پرورش ماهی قزل آلا:

با توجه به اینکه بازار تقاضا برای این محصول با ارزش بسیار بالاست. پس باید به موضوعات بسیاری در این خصوص توجه شود؛ از جمله:

 • تامین تخم
 • بچه ماهی سالم و بدون هرگونه بیماری
 • تهیه غذای سالم

و بسیاری موضوعات دیگر.

صادرات ماهی قزل آلا به روسیه

برنامه ریزی بازار هدف در زمینه ی صادرات ماهی قزل آلا:

کشورهای درخواست کننده‌ی ماهی قزل آلا پرورشی، این ماهی را با وزن خاصی تقاضا می‌کنند. بنابراین بازار هدف باید در تولید ماهی قزل آلا با وزن خاص برنامه ریزی داشته باشد و تمام اصول ممکن را رعایت کند تا بتواند پاسخگوی در خواست هر کشوری باشد، زیرا که قسمت اعظم سودآوری این صنعت، به رعایت همین نکات وابسته است.

 

مثال:

کشورهای همسایه‌ی جنوبی درخواست واردات ماهی قزل آلا پرورشی با وزن بالای یک کیلوگرم به کشورشان را دارند؛ اما متاسفانه تولید ماهی با چنین وزنی در ایران تقریبا وجود ندارد. برخلاف این موضوع، در حال حاضرکشور پاسخگوی نیاز بسیاری از کشورهای دیگر می باشد. از جمله: کشور روسیه که صادرات ماهی قزل آلا به روسیه بسیار رونق گرفته و در مقابل تقاضای بالای روسیه. ایران نیز به راحتی پاسخگوی این نیاز بوده و سودآوری آبزی پروری در زمینه‌ی پرورش ماهی قزل آلا را چندین برابر کرده است.

 

بسیاری از استان‌های کشور دارای مزارع و شیلات پرورش ماهی قزل آلا هستند اما در  بعضی از استان‌های کشورمان، پرورش ماهی قزل آلابه طور بسیار جدی و با حجم بالای تولید صورت می‌گیرد. از همین استان‌هاست که پس از طی یک‌سری مراحل و بسته بندی و … صادرات انجام می‌گیرد.

صادرات ماهی قزل آلا

بیشترین میزان صادرات به روسیه از سوی مناطق زیر است:

استان‌های

 1. اصفهان
 2. البرز
 3. چهارمحال و بختیاری

و شهرهای

 1. تبریز
 2. مشهد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.